8 czerwca 2018

Oswoić lęk – grupowa terapia zaburzeń lękowych.

Grupy terapeutyczna dla osób zmagających się z lękami

Lęk to naturalny stan emocjonalny, który pojawia się w codziennym życiu każdego z nas. Kiedy jednak wymyka się spod kontroli i staje się zaburzeniem, zaczyna wywierać paraliżujący wpływ na życie osoby, która go doświadcza, jest źródłem silnego cierpienia, znacząco obniżając jakość jej życia oraz ograniczając codzienne funkcjonowanie. Nie należy zwlekać z rozpoczęciem leczenia zaburzeń lękowych, ponieważ mają one tendencje do nasilania się.

Jedną z form psychoterapii stosowanej w leczeniu nasilonego lęku jest psychoterapia grupowa. Praca w grupie uzupełnia terapię indywidualną oraz leczenie farmakologiczne. Grupa daje wiele możliwości i korzyści jej członkom. Przede wszystkim zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przynależności do określonego kręgu osób oraz akceptację. Informacje zwrotne uzyskiwane od członków grupy z jednej strony stanowią swoistą kontrolę zachowań, a z drugiej strony pozytywne komunikaty dają nadzieję oraz motywują do pokonywania trudności. Podczas terapii grupowej można również korzystać z doświadczeń innych osób, z ich pomysłów oraz sposobów radzenia sobie z lękiem.

Liczba miejsc w grupie terapeutycznej ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin: wtorki, co dwa tygodnie, w godzinach 19.00 – 21.30. Dokładna data pierwszego spotkania zostanie ustalona po zebraniu się odpowiedniej liczby uczestników.

Liczba spotkań: 10

Koszt udziału: 80 zł/jedno spotkanie

Zapisy: 888 132 124 (telefonicznie lub sms-owo), biuro@centrumsystema.pl, lub poprzez stronę Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny Monika Wysota na fb